O nás alebo Kto je Zážitkovo

Minitáboroví minivedúci zastrešení občianskym združením Zážitkovo. Tím tvorený veľkými detskými kamarátmi, ktorí Vám pripravia nezabudnuteľný predĺžený víkend alebo zábavu na jednodňových aktivitách. Spája nás chuť tráviť čas s deťmi aktívne a hoci sme už rodičmi, stále sme nevyrástli z atmosféry detských dobrodružstiev. Teší nás, že môžme priniesť radosť našim deťom, Vám a Vašim deťom.

Ponúkame Vám to, po čom sami túžime – prežiť spolu s deťmi krásne chvíle, zapáliť v ich očkách iskričky radosti, pripraviť im pestrý program, o ktorom nám budú večer pred spaním ešte dlho dlho nadšene rozprávať.
Členmi nášho tímu sú skúsení lektori / animátori pracujúci s deťmi:

MataaMaťa Ollé – Je spoluzakladateľkou občianskeho združenia Zážitkovo, je zároveň zakladateľkou a bývalou viacročnou predsedníčkou občianskeho združenia venujúceho sa organizovaniu detských letných táborov. Mama dvoch detí, vyštudovala Prírodovedeckú fakultu UK, odbor biológia. Popri vedeckej práci jej učarovala po materskej dovolenke práca s malými deťmi – dekádu bola lektorkou cvičení rodičov s deťmi do troch rokov v Občianskom združení Babyfit (kde sa zároveň aj vzdelávala v oblasti práce s deťmi a s pohybom). Táborovou vedúcou bola od 16-tich rokov až po deň, kedy si s Relom založili svoj vlastný „rodinný minioddiel“. Ale k táborom sa tak veľmi túžili vrátiť, až začali organizovať minitábory a takto si plniť sny o krásnych dovolenkách.

reloRelo Ollé – Spoluzakladateľ a predseda občianskeho združenia Zážitkovo, tiež bol pri vzniku občianskeho združenia, ktoré organizovalo detské tábory. Každý rok zažíval táborové dobrodružstvá ako dieťa, neskôr ako oddielový vedúci a veľmi mu sadla aj funkcia vedúceho vedúcich, teda hlavného táborového vedúceho. Vyštudoval manažment a momentálne pracuje v LEAFe na projekte www.growni.sk. Vo svete internetu je ako doma (napríklad aj dovolenkasdetmi.sk). Jeho špeciality sú všetky športy – tradičné i netradičné, suchozemské i vodné, denné i nočné (hry). Malé deti si ho hneď obľúbia pre jeho unikátne schopnosti napodobňovať akékoľvek zvieratká a to vždy a všade, tých starších naučí v lese stavať bunkre, zakladať ohne s 1 zápalkou (alebo aj bez). Dlhé roky robí kapitána malých riečnych bezmotorových plavidiel. Je držiteľom medzinárodne akceptovaného certifikátu lyžiarskeho inštruktora 2. stupňa.

roman_javilakRoman Javilák je ženatý a ešte k tomu aj tatino na plný uväzok, s veľkým úsmevom (vraj ako “ninja korytnačka” :-). Vyštudoval telesnú výchovu a trénerstvo. Aktívne sa venoval práci s deťmi (do 6 rokov) a dospelými. Tiež pracoval ako lektor cvičení s deťmi v Občianskom združení Babyfit, (kde sa aj vzdelával v oblasti práce s deťmi a s pohybom). Pôsobil ako tréner individuálnych a skupinových cvičení s dospelými vo fitnesscentre. Vo vode pracuje tiež ako lektor cvičení s deťmi.
V Minitáboroch má okrem detí na starosti aj „Pomalé naťahovacie a uvoľňovacie cvičenie“ a tiež „Intenzívne a kondične zamerané cvičenie“ pre dospelých.

fofoMarek Fajnor – FoFo – chodí do táborov už od perinky a doteraz nezažil ani jedno leto bez tábora, najprv ako účastník, neskôr ako praktikant či športový vedúci, DJ, oddielový vedúci…. Možno aj preto vie vdýchnuť táboru takú fantastickú atmosféru, jednoducho „kde je Fofo, tam je sranda“. Je otec dvojročnej dcérky. Vyštudoval herectvo a zahrá všetko, nielen na gitare. Okrem úloh v TV seriáloch, divadelných predstaveniach, moderovania v rádiu či moderovania Pezinského vinobrania…. mu veľmi sedí úloha zabávača, medzi veselými deťmi a dospelými sa cíti ako ryba vo vode. Inak tomu nebude ani v našom minitábore – postará sa o oživenie programu a zábavu.

ivanaIvana Bánová je maminou dnes už veľkej dcérky. Certifikovaná inštruktorka masáží dojčiat CIMI (Certified Infant Massage Instructors), má kurz  pohybové vzdelávanie detí predškolského veku. Viedla cvičenia s deťmi od 1 do 3 rokov, organizuje zážitkové a odborné semináre v oblasti materstva a rodičovstva. Absolvovala 430 hodín výcviku Klientom centrovaného poradenstva a psychoterapie, 1. stupeň kurzu Montessori pedagogiky a kurz Silvovej metódy. Je spoluzakladateľkou A centra – vedomá a aktívna príprava na materstvo a rodičovstvo a facilitátorka kraniosakrálnej terapie. Dlhodobo sa venovala tai-či a čchi-kungu.

matkaMaťka Sobotová – študuje učiteľský smer a jej srdce patrí odjakživa deťom a futbalu. S deťmi chodieva ako vedúca do letných táborov, momentálne je obľúbenou vedúcou v denných detských táboroch a popri štúdiu robila opatrovateľku detí vo veku 2 až 11 rokov. Starších školákov pripravuje na písomky a prijímačky z matematiky a fyziky. Futbal je jej srdcovou záležitosťou, na krku nosí prívesok kopačky, v ušiach má futbalové náušnice, sleduje a prežíva zápasy anglickej ligy a sama aktívne hrávala večernú ligu na UK. Deti ju milujú, pretože má k nim krásny kamarátsky prístup, kreslí pre ne tie najkrajšie obrázky, vyrába diplomy a medaily a úprimne ju baví hrať sa s nimi na všetko čo ich napadne.

Matulik_BollovaMartinka Bollová je profesionálna krasličiarka (ozsidielko.sk), organizuje kurzy zdobenia kraslíc pre dospelákov ale vedie aj veľkonočné dielničky pre deti v materských škôlkach. Baví ju čokoľvek vyrábať, tvoriť, šiť, maľovať a zvládať postupne všetky možné netradičné techniky, ktoré v jej šikovných rukách vyzerajú úplne ako tradičné 🙂 Vymyslí, navrhne a vyrobí kedykoľvek akýkoľvek kostým, z ktorého sú nadšené deti ale aj dospeláci. Má dve deti.

evkaEvka Košťálová – vyštudovala na pedagogickej fakulte sociálnu prácu a naozaj si vybrala dobre – je ako stvorená pomáhať druhým či starať sa o nich. Pracuje v centre, kde pomáha deťom nájsť riešenia ich problémov, rozpráva sa s nimi, poskytuje im pocit istoty a citovej podpory. Rada chodí na výlety do prírody – v lete ju stretnete na korčuliach či na bicykli, v zime v horách na snowboarde. Každé jarné i letné prázdniny trávi Evka ako vedúca v dennom detskom tábore. S deťmi sa zahrá rôzne hry a tiež im vymýšľa súťaže. Dôležité pre ňu je, aby sa všetky deti cítili príjemne a odniesli si domov krásne spomienky. Preto sa všetkým rada venuje a zabáva sa s nimi. Vďaka svojmu priateľskému prístupu a úprimnému úsmevu ju deti majú radi 🙂

Na predchádzajúcich akciách sa o Vás starali (a dúfame, že na ďalších ešte budú):


monika_javorekovaMonika Javoreková po dlhoročných tanečných a pedagogických skúsenostiach založila tanečné štúdio EtnoDance. Vedie kurzy brušného tanca, cvičení pre rodičov s deťmi a bábätkami, pohybové prípravky detí predškolského veku, kurzy masáží detí a dojčiat.
Monika vyštudovala pedagogickú fakultu UK v Bratislave, absolvovala množstvo tanečných workshopov s uznávanými slovenskými i zahraničnými lektormi, má certifikát z odborného kurzu „Pohybové vzdelávanie detí predškolského veku“ akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

Marek Kosar – „profesionálny lektor zápasníkov a zápasníčok sumo“ 😉
Neúnavný hľadač zábavy a srandy aj vtedy, keď to ostatní najmenej čakajú. Napriek tomu, že je papierovo už dávno dospelý, medzi deťmi ho nerozoznáte. Ak zbadáte klbko detí so smiechom a krikom, môžete predpokladať, že uprostred bude Marek prezlečený za indiánsku squaw ako učí deti štopkať náčelníkove ponožky.

Andrea Kosarová – sa venuje Fotomomentom – detskej portrétnej fotografii. Pracovala v odbore vizážistiky, po narodení detí sa však na detský svet začala pozerať cez objektív fotoaparátu. Tento koníček sa pre ňu stal natoľko inšpiratívny, že sa detskej fotografii dnes už venuje profesionálne. Vďaka jej umeniu zachytávať portréty detí v prirodzených a očarujúcich momentkách sa okamžite stala dvornou fotografkou Minitáborov aj ostatných akcií Zážitkova, tanečného štúdia Etnodance a Materského centra Hojdany.